• 9 Gün
  • 61

Fas Endülüs Turu Türk Havayolları İle 8 Gece

İstanbul - Malaga - Granada - Cordoba - Sevilla - Tanca - Tetuan - Chefchaouen - Meknes - Fes - Rabat - Kazablanka - İstanbul

  • Türk Havayolları İle
  • 8 Gece 9 Gün
  • 3* ve 4* Oteller
  • Yerel Havayolları İle Sevilla – Tanca arası ara uçuş dahil!
  • Fas şehirlerinde belirtilen 4 adet akşam yemeği dahil!
  • Tüm Turlar Dahil!
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#61
LOKASYON:
Fas (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

REZERVASYON YAPIN

Tarih ve Kişi Sayısı Seçiniz

  • Tur Tarihi
  • Kişi Sayısı
  • Turun Tarihi

en düşük kişi başı
14.117 TL 'den itibaren

14.117TL

Güvenli Rezervasyon
Anında ve kesin rezervasyon

Gezi Rotası

Tur Programı

İSTANBUL - MALAGA - GRANADA 13:20 / 16:55 1.Gün

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde ROTAMIZ DÜNYA TURİZM standında sabah 09:30’da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 13:20 Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya yolculuğumuz başlıyor. Malaga yerel saati ile 16:55’de MALAGA Havalimanı’na ulaşıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Malaga şehir turumuza başlıyoruz. Malaga şehir turunun ardından Granada’ya doğru yola çıkıyoruz. (157 km) Yaklaşık 1,5 saatlik kısa bir yolculuğun ardından Granada’ya varıyoruz. Varışın ardından otele transferimizi gerçekleştiriyor ve dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Granada otelimizde.

GRANADA 2.Gün

2. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelimizden Granada şehir turunu yapmak üzere yola çıkıyoruz. Görenleri güzelliği ile şaşırtan Granada, Müslümanların düşen en son kalesidir. Arap Çarşısı, Kristof Kolomb’un Amerika keşfini Isabel Katolika’ya anlattığı eşsiz güzellikteki heykeli, Granada Ulu Camii (Camii El-Kebir) bugün İspanya’nın kurucusu Kraliçe İsabel ve eşi Kral Fernando’nun mezarlarının da bulunduğu şehir katedrali panoramik olarak göreceğimiz yerler arasında yer alıyor. Eski adı Gırnata olan bu muazzam şehrin; Arapça "kırmızı-kızıl” anlamına gelen El Hamra sıfatıyla tanımlanan ALHAMRA Sarayı’nı gezeceğiz. Yapımı esnasında kullanılan kil harcının kızıla çalan renginden ve güneşin batışı esnasında kızıl ışınların saray duvarlarına yansımasından dolayı bu ismi aldığı belirtilen bu ihtişamlı yapı, Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer almaktadır. Albayzin Mahallesi’nin dar ve güzel sokaklarında akşam yürüyüşü yaparak şehrin en yüksek tepesinden, panoramik olarak gecenin ışıklarıyla süslenmiş Granada şehrinin atmosferini yaşayacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam dileyen misafirlerimiz FLAMENKO/ZAMBRA GÖSTERİSİ turuna katılabilir. Rehberimiz sizlere yardımcı olacaktır. Pakete dahil bir program değildir. (Flamenkosu ile en meşhur yerlerden olan Sacromonte’de, flamenkonun yerel versiyonu olan ZAMBRA GÖSTERİSİ küçük mağara evlerde gösterime sunulmaktadır.)       

GRANADA – CORDOBA – SEVILLA 3.Gün

3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltının ardından Cordoba’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2,5 saat sürecek olan yolculuğumuzu ardından Masal Şehir Cordoba’ya varıyoruz. Quadalquivir Nehri’nden yürüyerek tarihi Roma Köprüsü’nden geçip şehre giriyoruz. Dünyanın en eski camilerinden olan, 2000 yıllık Cordoba’nın en sembolik yapısı ve Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Endülüs’ün en büyük camisi Mezquita Camisi (Cordoba Camisi)’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimiz bitiminde şehri keşfetmek için ara sokaklarında ilerleyerek Yahudi Mahallesi’ne geçiyoruz. Gezimizi sonlandırdıktan sonra Endülüs’ün en büyük ve en önemli şehri Sevilla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuğun ardından Sevilla’ya varıyoruz. Varışımızın ardından otelimize yerleşiyor ve dinlenmek üzere serbest zaman. Geceleme Sevilla otelimizde.   

SEVILLA 4.Gün

4. gün programını görmek için tıklayınız

Bu sabah kahvaltı sonrası Sevilla’yı keşfetmek için otelimizden ayrılıyoruz. İspanya’nın neredeyse tüm şehirlerinde adına rastladığımız Plaza Espana yani İspanya Medyanı’ndan Sevilla turumuza başlıyoruz. Tüm şehirler arasındaki en ünlüsü ve en görkemlisi Sevilla’daki Plaza Espana’dır. Art-deco, Arap-Müslüman ve Rönesans Mimarisi’nden oluşan eklektik bir mimari üsluba sahip meydanın ön cephesinde, İspanya’nın neredeyse tüm tarihi yapılarını resmeden seramik işlemeler ve betimlemeler yer almaktadır. Sevilla’nın en önemli yeşil alanı Maria Luisa Parkı ve Sevilla Katedrali göreceğimiz yerler arasındadır. Game of Thrones’un Dorne Krallığı sahnelerinin çekildiği eşsiz güzelliği ile kendine hayran bırakan Kastilla Kraliçesi’nin Krallık Sarayı Alcazar de Sevilla, Sevilla Sarayı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra şehrin en tarihi bölgesi Santa Cruz’un dar sokaklarında yürüyerek şehrin en eski dokularını deneyimlemiş olacağız. Sevilla’daki gezilerimizi tamamladıktan sonra dinlenmek üzere Sevilla otelimize geçiyoruz. Geceleme Sevilla otelimizde.

SEVILLA- TANCA - TETUAN 14:55 / 14:45 5.Gün

5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah erken saatlerde Sevilla Havalimanı’na doğru yola çıkmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. İspanya’nın Sevilla şehrinden Fas Tanca’ya Yerel Hava Yolları’nın 14:55 tarifeli seferi ile ara uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. 14:45 yerel saat ile Tanca’ya varışımızın ardından şehir turumuzu yapıyoruz. Şehir turu sonrasında Cebeli Tarık Boğazı'nın esintisinin hissedildiği, doğal güzelliğiyle büyüleyen, Afrika’nın en büyük mağarası olma özelliği taşıyan Herkül Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Fas'ın Avrupa'ya en yakın kenti Tanca'daki Herkül Mağarası Afrika'nın Avrupa'ya açılan bir penceresidir. Mağaranın çeşitli mitolojik hikayeleri bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Yunan mitolojisinin en ünlü kahramanlarından Herkül'ün, mağarada hapsedildiği sırada, çıkmak için duvara vurduğu ve orada bir delik açıldığı bu darbenin etkisiyle Afrika ve Avrupa kıtalarının meydana geldiği belirtilmektedir. Ziyaretlerimizin ardından 65 km’lik bir otobüs yolculuğuna çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız Tetuan şehrine varışımızı gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Tetuan otelinde alıyoruz. Geceleme Tetuan otelimizde.

TETUAN – CHEFCHAOUEN- MEKNES 6.Gün

6. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Mavi Şehir CHEFCHAOUEN’e doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından çölün ortasında deniz havası veren dar sokakları, yerin ve göğün mavi olduğu bu şehirde bol bol fotoğraf molası vererek gezimizi tamamlıyoruz. MAVİ ŞEHİR ziyaretimizin ardından MEKNES’e doğru yola çıkıyoruz. 3,5 saatlik otobüs yolculuğunun ardından Meknes’e varıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini Meknes otelinde alıyoruz. Geceleme Meknes otelimizde.

MEKNES – FES- RABAT 7.Gün

7. gün programını görmek için tıklayınız

Erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra Meknes şehir turunu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Şehir turu sonrasında Meknes’ten yola çıkarak Endülüs’ün kutsal bilim merkezlerinden olan Fes’e transfer oluyoruz. Burada binlerce yıllık geleneksel üretimin devam ettiği deri tabakhaneleri, Fez çarşı ve medinası, ardından Kraliyet Sarayı, Mellah Musevi Mahallesi, Endülüs semti, Karavin Camisi ve Medresesi, Neccarin Çeşmesi ve Attarin Medresesi keşfedeceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından Rabat otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeğini Rabat otelinde alıyoruz. Geceleme Rabat otelimizde.

RABAT – CASABLANCA 8.Gün

8. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimize yapacağımız kahvaltı sonrası Rabat şehir turunu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Bouregreg Nehri ve Atlantik Okyanusu kıyılarında konumlanan, kendine özgü Kolonyal mimarisi ile zengin bir tarihsel geçmişe sahip Rabat ‘ın palmiye ağaçları ile çevrili ve kimisi trafiğe kapalı, küçük dükkânlar, anıtlar ve heykellerle dolu caddelerinde gerçekleştireceğimiz şehir turu esnasında; Kraliyet Sarayı, 19. yüzyılın sonlarında bölgeye gelen Avrupalılar tarafından Fas Musevilerine yeni sosyal ve ekonomik imkânlar verilmesi amacıyla kurulan Yahudi Mahallesi Mellah, Hassan Kulesi ve ziyaret ediyoruz. Rabat’taki gezilerimizi tamamladıktan sonra Casablanca’ya doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik kısa bir otobüs yolculuğu sonrasında Casablanca’ya varışımızı gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeğini Casablanca otelinde alıyoruz. Geceleme Casablanca otelimizde.

CASABLANCA- İSTANBUL Varış saatimiz : 23:05 9.Gün

9. gün programını görmek için tıklayınız

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında rehberimiz eşliğinde Kazablanka şehir turuna başlıyoruz. Turumuza bir Fransız mimarının tasarımını yaptığı Birleşmiş Milletler Meydanı ve Muhammed V Bulvarı ile başlıyoruz. Daha sonra, Fas’ın en büyük, dünyanın en büyük yedinci camisi olan ve en uzun minaresine sahip olan ve Endülüs kültüründen esintiler olan Hassan II Camii’yi göreceğiz. Gezimiz esnasındaki en güzel duraklarımızdan bir sonraki ise Kazablanka’nın kordonu olan Corniche semti olacak. Casablanca’daki gezilerimiz sonrasında İstanbul’a dönüş hazırlıklarımız başlıyor. Havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Yerel saat ile Türk Hava Yolları 16:30 seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. İstanbıul’a varış saati yerel saat ile 23:05. Anılarla dolu gezimizin sonu…

Tura Dahil Olanlar

• TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul – Malaga, Casablanca- İstanbul arasında yapılacak olan uçuşların ekonomi sınıfı uçak biletleri ve 20kg bagaj taşıma hakkı
• Granada’da 2, Sevilla’da 2, Tetuen’de 1, Meknes’de 2, Casablanca’da 1 gece olmak üzere Toplam: 8 gece oda & kahvaltı şeklinde 3* ve 4* otellerde konaklama
• Sevilla – Tanca arası ara uçuş (20 kg bagaj hakkı)
• Programda belirtilen tüm turlar, geziler ve transferler
• Al Hambra Sarayı girişi
• Cordoba Camii girişi
• Maria Luisa Parkı girişi
• Alcazar de Sevilla girişi
• Malaga, Granada, Cordoba, Sevilla şehir turları
• Tanca, Meknes, Fes, Rabat şehir turu
• Herkül Mağarası ziyareti
• Volubilis antik şehri ziyareti
• Mavi Şehir CHEFCHAOUEN ziyareti
• Programda belirtilen Fas şehirlerinde belirtilen 4 adet akşam yemeği
• ROTAMIZ DÜNYA Turizm Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti
• Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası (COVID-19 KAMPSAMLI)

Tura Hariç Olanlar

• İspanya vize ücreti 170 usd
• Programda açıkça belirtilmeyen yemekler. Dahil olan yemeklerde alınan içecekler.
• Yurt dışı çıkış pulu (50 TL)
• Kişisel harcamalar
• Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 120 EUR (yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

Fotoğraflar ve Videolar

Sıkça Sorulan Sorular

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.