• 10 Gün
 • 3199

Japonya Kore – Geçmiş ve Modern Uzakdoğu

Fuji & Hakone & Kyoto & Nara & Kobe & DMZ tarafsız bölge

 • TOKYO
 • OKAYAMA
 • OSAKA
 • HİROŞİMA
 • SEUL
 • TÜM TURLAR DAHİL EKSTRA YOK!
EK BİLGİLER

Rotamız Dünya havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport olması zorunludur. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. Rotamız Dünya gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Rotamız Dünya, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Rotamız Dünya konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve sarış sorumlusundan temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#3199
LOKASYON:
Japonya (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
9 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

REZERVASYON YAPIN

Tarih ve Kişi Sayısı Seçiniz

 • Tur Tarihi
  TARİH: 01 Ocak 1970 - Perşembe
 • Kişi Sayısı
 • Turun Tarihi

en düşük kişi başı
3.199 € 'den itibaren

3.199

Güvenli Rezervasyon
Anında ve kesin rezervasyon

Gezi Rotası

Tur Programı

İSTANBUL-TOKYO 1.Gün

İstanbul havalimanı dış hatlar terminalinde buluşup bagaj ve pasaport işlemlerini tamamladıktan sonra Türk Havayollarının TK50 sayılı tarifeli seferi ile 16:35’de Japonya’nın başkenti Tokyo’ya doğru yola çıkacağız. Geceleme uçakta.

TOKYO 2.Gün

2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 10.05’de varışımıza istinaden bizi bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu gerçekleştirmek üzere şehir merkezine doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden japonya’nın en iyi suşileri tadabileceğiniz Asakusa’da öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirleyeceği noktada buluştuktan sonra yürüyerek Japonya’nın en eski tapınaklarından olan Sensoji tapınağını da görebileceğimiz Asakusa ile gezimize başlayacağız. Sonrasında Burj Khalifa’dan sonra dünyanın 2. en uzun kulesi olan Tokyo SkyTree Tower’da şehrin manzarasına seyredeceğiz. Japonya İmparatorunun resmi evi olan İhtişamlı İmparatorluk sarayını gezdikten sonra Tokyo’nun meşhur caddesi Ginza street’de alışveriş ve fotoğraf çekimi için serbest zaman verilecektir. Tur sonrası otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde.

TOKYO 3.Gün

3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tam gün sürecek olan Fuji & Hakone & Ashi turumuza başlamak üzere yola çıkacağız. Japon halkı için Kutsal olan fuji dağının mükemmel manzarasını izledikten sonra birçok sanat eserine konu olmuş bu manzarada fotoğraf çekilmek ve öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Sonrasında Hakone’ye doğru yola çıkacağız. Varışımızla Hakone’nin sembolü olan, 3000 yıl önce Volkanik bir patlamanın oluşturduğu, arka planda Fuji dağının muhteşem manzarasıyla beraber Ashi gölünde tekne turumuzu gerçekleştireceğiz. Hakone’de İnsan ömrünü 7 yıl uzattığına inanılan Kuro Tamago yumurtası tadım imkânı bulacağız. Tur bitimi otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde. 

TOKYO-OSAKA 4.Gün

4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odalarımızın boşaltılması ve check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında tren istasyonuna transfer oluyoruz ve Shinkansen treni ile Osaka’ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden Osaka Şehir turumuza başlayacağız. 2.Dünya savaşı sırasında yaşanan yıkım ve barışın insanlık için önemini gözler önüne seren Uluslararası Barış Merkezi, Japon Ahşap ve Ahşap baskı sanatını inceleyeceğimiz Kamigata Ukiyo-e Müzesini gezdikten sonra öğle yemeği için farklı lezzetleri tadabileceğiniz Osaka’nın meşhur caddesi Dotonbori’de serbest zaman verilecektir. Molamızın ardından gezimize devam ediyoruz, Osakanın merkezinde bulunan Eyfel ve Zafer Takı örnek alınarak inşa edilen rengârenk ışıklandırması ile Tsutenkaku, Japonyanın en eski ibadetlanelerinden olan Sumiyoshi Taisha görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

OSAKA 5.Gün

5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından tam gün sürecek olan Kyoto & Nara & Kobe turumuza başlamak üzere yola çıkacağız. Rengârenk sakura ağaçlarının arasında yürüyüş yapabileceğimiz Kyotoda şehir merkezimizi panoramik olarak gezdikten sonra Kyoto’nun simgesi olarak bilinen KİNKAKU-Jİ ( Altın Tapınak) Altın kaplamalı Zen tapınağı Muhteşem bahçesi ile Japon kültürünü tüm ihtişamı ile görme imkânı yakalayacağız. Caddelerde yürüyüş yaparken gerçek geyşaları görebileceğimiz Gion bölgesinde fotoğraf çekimi için serbest zaman verilecektir. Bir Geyşanın Anıları filminin çekildi Fushimi İnarı tapınağında yüzlerce tanrı kapısının içerisinde gezerken kendimi adeta filmin içinde hissedeceğiz. Turumuz sonrasında Nara kentine doğru yola çıkacağız. İçinde en büyük Buda heykelinin yer aldığı UNESCO Dünya tarih listesine kayıtlı Toda-Ji tapınak gezimizden sonra bahçesinde geyiklerin özgürce dolaştığı Nara park’ı geziyoruz. Tur bitimi otele transfer. Geceleme otelimizde.

OSAKA- OKAYAMA 6.Gün

6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz ve Bahçeleri ve doğal güzelliği ile meşhur Okayama’ya gitmek üzere yola çıkacağız. Varışımza istinaden panoramik şehir turumuza başlayacağız. İlk durağımız Siyah dış cephesi nedeniyle ‘Karga Kalesi’ olarak da bilinen Okayama Kalesi ve karşısında bulunan Japonyanın en iyi üç bahçesinden biri olan Korakuen Garden olacak. Büyük bir oba üzerine kurulu tapınakların bulunduğu Kibiji Edebiyat müzesi, 1000 Kiraz ağacına ev sahipliği yapan Handayama Botanik parkı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirleyeceğiz saatte buluşup otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

OKAYAMA - HİROŞİMA 7.Gün

7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının adından Otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz ve ismini çokça duyduğumuz Hiroşima’ya doğru yola çıkacağız. Varışımıza istinaden şehir turumuza başlayacağız. Hiroşima Tarihinin en acı kalıntılarını göreceğimiz ve Atılan Atom bombasından sonra şehrin olağanüstü toparlanmasını seyredebileceğimiz Hiroşima Anıtı müzesi, Binlerce origami ile kaplı Çocuk Barış anıtı, Atom bombası kulesini gezeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. 

HİROŞİMA 8.Gün

8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından feribotla Miyajima Adası turumuza başlamak üzere yola çıkacağız. Resmi adı Itsukushima adası olsa da Tapınak adası manasına gelen Miyajima Adası olarak kullanılmaktadır. Şinto ve Budizm’in kök saldığı ünlü gelgitler sayesinde su üzerinde gibi gözüken tori kapıları ve Itsukushima Tapınağını gezdikten sonra öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Adada serbestçe dolaşan geyikleri görme imkanımız olacaktır. Tur bitimi otelimize transfer geceleme otelimizde. 

HİROŞİMA – OKAYAMA- SEUL 9.Gün

9 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Seul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Okayama Havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Yerel havayolları ile seul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından bizi bekleyen özel aracımızla Seul şehir turumuza başlayacağız. Bir zamanlar Kore kraliyet ailesine ev sahipliği yapan Gyeongbokgung Sarayı'nda Joseon dönemi tarihine dair bilgi edineceğiz, Ulusal Halk Müzesinde Kore'nin hızlı modernizasyonundan önce hayatın nasıl olduğunu keşfedeceğiz. Ardından, Jogyesa Tapınağı'nı Zen Budizmini keşfedeceğiz. Turumuz sonrası yemek ve fotoğraf molası verilecektir. Tur bitimi otele transfer ve geceleme otelimizde. 

SEUL – İSTANBUL 10.Gün

10 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. DMZ tarafsız bölge turumuza başlamak üzere yola çıkacağız. Dünya’da tek bölünmüş ülke olan Kore’yi Kuzey Kore sınırında bulunan tarafsız bölge DMZ Kore için çok öenmli bir konumda bulunmaktadır. Imjingak Parkı, 3. sızma tüneli, Dora Gözlemevi, Dorasan İstasyonu, DMZ tiyatro ve Sergi salonu ve Odu Birleştirme Gözlemevi göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi havalimanına transferimiz gerçekleşecek. Bagaj ve Pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK89 sefer sayılı uçuşu ile 22.40’de İstanbul’a doğru hareket. Yerel saat ile 04:20+1 Tur bitimi. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere!

Tura Dahil Olanlar

Türk Havayolları ile İstanbul – Tokyo/Seul - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve vergileri
Ekonomi sınıfı Shinkansen tren biletleri
Hiroşima – Seul ekonomi sınıfı uçak biletleri
Fuji & Hakone & Kyoto & Nara & Kobe & DMZ tarafsız bölge turları dâhil,
4* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar
Programda belirtilen tüm geziler
Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları,
Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Hariç Olanlar

Yurtdışı çıkış fonu
Yemeklerde alınacak içecekler
Seyahat Sigortası
Kişisel harcamalar
Bahşişler

Fotoğraflar ve Videolar

Sıkça Sorulan Sorular

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.