• 8 Gün
 • 75

Kanada Turu Türk Havayolları İle 6 Gece

TORONTO – NIAGARA - KINGSTON - OTTAWA – MONTREAL - QUEBEC

 • THY ile uçuşlar
 • 6 Gece 8 Gün
 • 3-4* Otellerde Konaklama
 • Kanada'nın Doğu Kıyısını Keşfetme İmkanı
 • Çok Tecrübeli Rehberlik Hizmeti
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Gezi Rotası

Tur Programı

İSTANBUL - TORONTO 1.Gün

İstanbul Havalimanında saat 11:30’da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 17 nolu seferi ile saat 14:45’de Kanada'nın en büyük ve Kuzey Amerika’nın beşinci büyük kenti Toronto'ya doğru hareket edeceğiz. Saat 18:20'de varışa takiben otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği için rehberiniz sizlere öneride bulunacak. Geceleme otelimizde.

TORONTO – NIAGARA - TORONTO 2.Gün

2. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısının ardından serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin extra olarak düzenleyeceği Niagara Şelalesi Turuna katılabilirler. Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri'ne varış. Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak Maid of the Mist adlı tekne ile şelalenin yakınına kadar gidebileceğiniz bir tekne gezisi yapabilirler. Öğle yemeği için serbest vakit. Dönüş yolunda 19.yy'a ait mimari eserlere sahip ülkenin en iyi korunmuş kasabası Niagara-on-the-lake'ten geçerek Toronto’ya varış. Geceleme otelinizde.

TORONTO – KINGSTON 3.Gün

3. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. İlk önce pek çok rekora sahip, dinamik ve kozmopolit metropol Toronto’da panoramik şehir turu. Çin mahallesi, Finans Merkezinin görkemli gökdelenleri, Harbourfront, 1989’dan beri Amerika birinci liginin tanınmış beyzbol takımı Toronto'nun Blue Jays'leri ve Kanada Futbol Liginin tanınmış ünlü temsilcisi Argonauts'ların stadı olan görkemli Skydome-Rogers Center binası görülecek yerler arasında. Öğle yemeği molasından sonra Kingston'a hareket. 19.yy'da ki İngiliz sömürge dönemine ait pek çok eski bina ile zengin bir mimari yapıya sahip Kingston'da yapacağımız panoramik şehir turu ardından otelimize transfer ve dinlenme. Geceleme otelimizde.

KINGSTON - OTTAWA – MONTREAL 4.Gün

4. gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Ontario eyâletinin güney-doğusunda bulunan Kanada’nın başkenti Ottawa’ya doğru yola çıkıyoruz. Yolda tüm grubun katılımıyla ekstra olarak Gananoque'de 1000 adalar tekne turu yapılabilir. Burası irili ufaklı pek çok adanın bir arada bulunduğu yazlık cennet Mille-Iles (1000 Adalar)'de yer alır. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor. Turun ardından iki resmi dile (İngilizce ve Fransızca) sahip Kanada’nın başkentine doğru yola çıkıyoruz. Varışa müteakip panoramik bir tur yapacağız. Kamu binaları ile Wellington Caddesi, Neo Gotik üslupta inşa edilmiş Kanada Parlamento Binası ve Barış Kulesi, Kanada Genel Valisinin ve Başbakanının rezidansları ile bazı Büyükelçiliklerin bulunduğu Sussex mahallesi, ulusal müzeler, cıvıl cıvıl By Pazarı, şehrin içinden geçen ve UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan Rideau Kanalı görülecek yerler arasında. Tur sonrası muhteşem doğa manzaraları eşliğinde, yer yer "Chemin du Roy” yani kral yolunu takip ederek, Montreal'e doğru hareket edeceğiz. Neuville, Cap-Santé ve Deschambault gibi güzel kasabalardan geçen Kanada’nın bu en eski yolu, Montreal ve Quebec arasındaki ticareti güçlendirmek amacıyla XVIII. Yüzyılın başında inşa edilmiştir. Şehre vardığımızda otelimize transfer. Akşama doğru, ışıklandırmaları ile Batı, Çin ve Japon tarzı büyülü bahçelerden oluşan Montreal Botanik Bahçesini gezebilirsiniz. Geceleme otelimizde

MONTREAL 5.Gün

5. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltıdan sonra Amerikan ve Avrupa kültürlerinin karıştığı, İngilizce ve Fransızca birlikte kullanıldığı ender yörelerden biri olan Montreal'i geziyoruz. Şehre ismini veren 233 m yüksekliğindeki Mont Royal tepesine çıkıp, Montreal şehri ile Saint Laurent Nehri'nin eşsiz manzaralarını seyredeceğiz. Ticari hareketliliğin yoğun olduğu Sainte-Catherine caddesinde gezintinin ardından, 17.yy'a ait binaları ile şehrin en eski yerleşim bölgesi Vieux-Montreal'in keşfi. Akşamüstü serbest vakit. Akşam arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Akşam yemekli Nehir Turuna katılabilirler.Eski Liman'daki Promenade des Bouquinistes'teki Konveyör İskelesi'nden (Quai des Convoyeurs) hareket ederek Saint Lawrence Nehri ve Montreal'in güzel sahili boyunca bir akşam yemeği gezisinin tadını çıkarın. Bu gezi, Montreal şehir silüetinin, ilgi çekici yerlerinin ve komşu adaların büyüleyici manzarasına sahip Saint Lawrence Nehri'ni kapsar. Cavalier Maxim, her masasından Montreal şehir silüetinin muhteşem nehir manzarasını ve cazibe merkezlerini sunan, zarif bir şekilde dekore edilmiş, camla çevrili üç yemek odasına sahip modern bir yemek gemisidir. Bu iç yemek alanları, siteleri görmek için büyük resim pencereleri ile bol miktarda konforlu oturma alanı sunar. Ayrıca iki farklı, açık hava, açık hava terasları ve bir dans pisti vardır. 5 çeşitli akşam yemeği için mezeler, mezeler ve tatlılar var. Taze somon fileto, tavuğun ya da Kızarmış Sığır Eti'nin yanı sıra şefin tatlı olarak sunduğu lezzetin tadını çıkarın. (Menü değişebilir.) Teknedeki şarap görevlisi, gurme yemeği tamamlamak için içecek önerilerinde bulunacaktır. Yemekten sonra, gece boyunca canlı bir DJ ile müzik eşliğinde dans edin. Seyir boyunca, Montreal şehir silüetinin, Montreal Biosphère'in, La Ronde eğlence parkının, Olimpiyat Stadı'nın, Promenade Bellerive'nin ve çok daha fazlasının muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Geceleme otelimizde.

MONTREAL - QUEBEC 6.Gün

6. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltıdan sonra Quebec’e hareket. Öğleden sonra seyahatin en kuzey noktası olan Quebec kentine doğru hareket. Yol üzerinde tüm grubun katilimi gerçekleşirse rehberiniz ekstra olarak Quebec’e bir saat mesafede bulunan Bizon Çiftliği Turu düzenleyebilir. Amerika'nın en görkemli hayvanlarından olan bizonların yetiştirildiği çiftlikte, özel bir araçla bizonları yakından izleme ve fotoğraflarını çekme imkanı. Daha sonra Bizon ürünleri ile hazırlanmış öğle yemeğinden sonra Quebec’e hareket. Varışta Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal meydanı görülecek yerler arasında. Tur sonrası otelimize yerleşme ve serbest zaman.

QUEBEC - MONTREAL - İSTANBUL 7.Gün

7. gün programını görmek için tıklayınız

Sabah kahvaltının ardından serbest vaktimiz olacak. Arzu edenler rehberinin ekstra olarak düzenlediği Montmorency Şelalesi ve Orleans Adası Turuna katılabilirler. Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalılar’ın yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesini ziyaret ediyoruz. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikasını ziyaret edeceğiz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans adasından geçerek, Niagara şelalesinden 30 m daha yüksek olan Montmorency Şelalesi (84m) gezisi ve geri dönüş. Öğleden sonra, Avrupa atmosferini yansıtan bu güzel şehrin keşfi: Quebec şehrinin sembolü sayılan ve en çok fotoğraflanan oteli Château Frontenac; Parlamento Binası; günümüzde halk aktiviteleri, spor eğlencelerinin yapıldığı, 1759'da savaş alanı olan Abraham Parkı; şehir surları ile Grande Allée'yi birleştiren kale (La Citadelle); şehrin surları ve kapıları; tipik mahalleleri ile Place Royal meydanı görülecek yerler arasında. Akşamüstü özel Aracımız ile Montreal hava alanına doğru yola çıkıyoruz. Varışımızda Türk Hava Yollarının TK 36 nolu seferi ile saat 22:55’de Istanbul’a uçuyoruz.

İSTANBUL 8.Gün

Yerel Saat ile 15:00’de İstanbul’a varış. Turumuzun sonu

Tura Dahil Olanlar

Türk Hava Yolu ile İstanbul – Toronto / Montreal – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti
Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları
Toronto’da Chelsea Toronto otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Kingston’da Holiday Inn Kingston Waterfront otelde 1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Montreal’de Ramada Plaza Montreal otelde 2 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Quebec’te Best Western Plus Centre-Ville otelde 1 gece oda kahvaltı bazında konaklama
Tecrübeli rehberlik hizmeti
Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri

Tura Hariç Olanlar

Yurt dışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz)
Öğle ve akşam yemekleri
Rehber ve şoför bahşişleri (Kanada'da günlük kişi başı 5$ önerilir)
Ekstra olarak belirtilen turlar

EK BİLGİLER

Niagara Şelaleleri Turu. 150 Usd

Bu turumuzda Hamilton ve St. Catherine şehirlerinden ve üzüm bağları arasından geçerek dünyanın en güzel doğa harikalarından biri olan Niagara Şelaleleri'ne varış. Şelalelerin kıyısında yürüyüş yapabilmeniz için serbest zaman. Arzu edenler ekstra olarak Maid of the Mist adlı tekne ile şelalenin yakinina kadar gidebileceğiniz bir tekne gezisi yapabilirler. Öğle yemeği için serbets vakit. Dönüş yolunda 19.yy'a ait mimari eserlere sahip ülkenin en iyi korunmuş kasabası Niagara-on-the-lake'ten geçerek Toronto’ya varış. Geceleme otelinizde.


1000 Islands Tekne Turu 50 Usd

Burası irili ufaklı pekçok adanın birarada bulunduğu yazlık cennet Mille-Iles (1000 Adalar)'de yer alır. Bin Adalar, Kanada’nın Ontario Eyaleti ile Amerika’nın New York Eyaleti arasında sınır oluşturan bir doğa cenneti. Saint Lawrence Nehri'nde yapılan bu tekne gezisi bazen Kanada kıyılarını, bazen de ABD kıyılarını takip ediyor


Montmorency Şelalesi Turu 150 Usd

Bu turumuzda Yeni Fransa olarak adlandırılan, ilk Kanadalılar’ın yaşadığı Côte-de-Beaupré bölgesini ziyaret ediyoruz. Yol boyunca meyve ve sebzelerin depolandığı mahzenler, ekmek fırınları, eski çiftlikler ve geleneksel evleri görmeniz mümkün. Ayrıca yol üzerinde Kuzey Amerika'nın ilk ibadet yeri olan Ste-Anne-de-Beaupré Bazilikasını ziyaret edeceğiz. Burası bir tür haç yeri olup inananlar mucizelerin gerçekleştiğini iddia etmekteler. Doğası ve muhteşem villaları ile keyifli manzaralar sunan Orléans adasından geçerek, Niagara şelalesinden 30 m daha yüksek olan Montmorency Şelalesi varıyoruz. 85 Metre yükseklikteki şelalelerin tepesine merdivenle ile çıkmak mümkün eğer kondisyonunuz yetiyorsa… Turdan sonra otele dönüş.


Bizon Çiftliği Turu. 100 Usd         

Amerika'nın en görkemli hayvanlarından olan bizonların yetiştirildiği çiftlikte, özel bir araçla bizonları yakından izleme ve fotoğraflarını çekme imkanı. Daha sonra Bizon ürünleri ile hazırlanmış öğle yemeğinden sonra otele dönüş.


Akşam yemekli Nehir Turu 215 Usd

Eski Liman'daki Promenade des Bouquinistes'teki Konveyör İskelesi'nden (Quai des Convoyeurs) hareket ederek Saint Lawrence Nehri ve Montreal'in güzel sahili boyunca bir akşam yemeği gezisinin tadını çıkarın. Bu gezi, Montreal şehir silüetinin, ilgi çekici yerlerinin ve komşu adaların büyüleyici manzarasına sahip Saint Lawrence Nehri'ni kapsar. Cavalier Maxim, her masasından Montreal şehir silüetinin muhteşem nehir manzarasını ve cazibe merkezlerini sunan, zarif bir şekilde dekore edilmiş, camla çevrili üç yemek odasına sahip modern bir yemek gemisidir. Bu iç yemek alanları, siteleri görmek için büyük resim pencereleri ile bol miktarda konforlu oturma alanı sunar. Ayrıca iki farklı, açık hava, açık hava terasları ve bir dans pisti vardır. 5 çeşitli akşam yemeği için mezeler, mezeler ve tatlılar var. Taze somon fileto, tavuğun ya da Kızarmış Sığır Eti'nin yanı sıra şefin tatlı olarak sunduğu lezzetin tadını çıkarın. (Menü değişebilir.) Teknedeki şarap görevlisi, gurme yemeği tamamlamak için içecek önerilerinde bulunacaktır. Yemekten sonra, gece boyunca canlı bir DJ ile müzik eşliğinde dans edin. Seyir boyunca, Montreal şehir silüetinin, Montreal Biosphère'in, La Ronde eğlence parkının, Olimpiyat Stadı'nın, Promenade Bellerive'nin ve çok daha fazlasının muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. 

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#75
LOKASYON:
Kanada
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
30.04.2022 - 07.05.2022 İptal Koşulları
İPTAL ŞARTLARI
1. Tüketicinin gezisinin başlamasına 30 gün kalaya kadar (gezinin başlangıç günü sayılmaz) tura katılmaktan vazgeçmesi durumunda ödemiş olduğu ücretin tamamı (uçak bileti hariç) iade edilir. Ancak yurt dışı seyahatlerinde vize hizmeti verilmiş ise iade edilmez. Bazı turlarımızda Dış Hat Uçak Biletleri (Türkiye çıkış/dönüş) tur kalkışı kesinleştiğinde kesilebilir. Bu biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

2. Tüketici gezinin başlamasına 29 ile 15 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda (uçak bileti hariç) gezi bedelinin % 50 ‘si yanar. Türkiye çıkış biletlerde havayolundan gelecek ceza işlemine göre değerlendirilecektir.

3. Tüketici gezinin başlamasına 14 ile 8 gün kalaya kadar rezervasyonunda iptal-değişiklik talebi durumunda toplam gezi bedelinin % 80‘i yanar.

4. Tüketici gezinin başlamasına 7 gün ve daha az olması durumunda rezervasyonunda iptal-değişiklik talebinde toplam gezi bedeli yanar ve iade edilmez.

5. ROTAMIZ DÜNYA tura katılacak olan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak ve/veya gerekli gördüğü durumlarda ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezi başlangıcından 20 gün öncesine kadar kısmen veya tamamen iptal edebilir.Böyle bir durumda tüketici ücretin tamamını iade alma hakkına sahiptir.

REZERVASYON YAPIN

Tarih ve Kişi Sayısı Seçiniz

 • Tur Tarihi
  TARİH: 01 Ocak 1970 - Perşembe
 • Kişi Sayısı
 • Turun Tarihi

en düşük kişi başı
1.699 $ 'den itibaren

1.699$

Güvenli Rezervasyon
Anında ve kesin rezervasyon

Fotoğraflar ve Videolar