• 7 Gün
 • 19

Mora Yarımadası – Yunan Mitolojisinin Ayak İzler…

Yunan mitolojisine göre Truva savaşına neden olan dünyanın en güzel kadını Menelaos’un karısı güzel Helen’in, Cesur Kral Leonidas’ın, Plataea savaşının görkemli lideri Pausanias’ın, efsanevi kanun koyucu Likurgus'un, ataların ve birçok kahramanın filmlere destanlara konu olmuş kent

 • ATİNA– KORİNT KANALI– PALAİA EPİDAVROS–MİKEN–NAPFLİO
 • SPARTA – MİSTRA – GYTHEİON
 • ARCADİA – KYPARİSSİ – GERAKAS – MONEMVASİA
 • SOUNİON BURNU – PORTO KAGİO – VATHİA – GEROLİMENAS – AREOPOLİS
 • DİROS
 • THALAMAİ – STOUPA – FONEAS – KARDAMİLİ – KALAMATA
AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#19
LOKASYON:
Yunanistan
YEMEK:
6 Kahvaltı 3 Öğle Yemeği
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

REZERVASYON YAPIN

Tarih ve Kişi Sayısı Seçiniz

 • Tur Tarihi
  TARİH: 01 Ocak 1970 - Perşembe
 • Kişi Sayısı
 • Turun Tarihi

en düşük kişi başı
599 € 'den itibaren

599

Güvenli Rezervasyon
Anında ve kesin rezervasyon

Gezi Rotası

Tur Programı

İSTANBUL– ATİNA– KORİNT KANALI– PALAİA EPİDAVROS–MİKEN–NAPFLİO 1.Gün

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Pegasus Havayollarının PC 1191 nolu seferi ile 08:00’de Yunanistan’ın başkenti Atina’ya doğru hareket. Yerel saat ile 08:30’de varışımıza istinaden pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından bizleri bekleyen özel aracımızla Korint kanalına doğru yola çıkıyoruz. Korint Körfezi ile Saronik Körfezini birbirine bağlayan ve Mora Yarımadasını Yunanistan anakarasından ayıran yapay kanalımızda muhteşem objektifler yakalayabilmek için kahve ve fotograf çekimi molası vereceğiz. Molamızın ardından limon ve portakal ağaçlarının içine inşa edilmiş sahil boyunca uzanan büyüleyici Palaia Epidavros köyünü ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardından Asklepieion'un arkeolojik alanını ve Efsanevi akustiği ile hala Dramatik sanatlarda kullanılan UNESCO Dünya Kültür Tarih Listesi’nde yer alan büyük Epidavros tiyatrosu ziyaret edeceğiz. Sonrasında öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman verilecektir. Serbest zamanımızın ardından Miken Uygarlığı’nın ünlü merkezi olarak kabul edilen UNESCO Dünya Kültür Tarih Listesi’nde yer alan Miken Arkeolojik Alanı’nı ziyaret edeceğiz. M.Ö. 1600 ile M.Ö. 1100 yılları arasında Yunan tarihi dönemi "Miken" dönemi olarak kabul edilmektedir. Homeros’un İlyada destanında Miken’den Altın şehir olarak bahsedilmektedir. Aslanların Kapısı, Kraliyet Sarayı, Atreus'un hazinesi ve Klytemnestra mezarı burada göreceğimiz başlıca eserlerdendir. Sonrasında Nafplio kasabasına gitmek üzere yola çıkıyoruz. Bir zamanlar Yunanistan'ın başkenti olan şehrin dar sokaklarında yürüyerek yapacağımız turumuzda şehrin en önemli simgelerinden Venedikliler tarafından yapılan Venedik Palamidi kalesinin 999 basamağından tırmanarak şehrin büyüleyici manzarasını izleme fırsatımız olacaktır. Turumuz sonrası dinlenmek ve konaklamak için otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

NAPFLİO – ARCADİA – KYPARİSSİ – GERAKAS – MONEMVASİA 2.Gün

2 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Dağların vahşi güzelliğini ve kristal berraklığındaki denizi, tarihi Kynouria'nın huzuruyla birleştiren heyecan verici bir bölge olan kıyı Arcadia'ya hareket edeceğiz. Küçük çakıl taşları, gibi kristal berraklığında suları olan Astros ve Tyros gibi büyülü koylardan, daha sonra özel bir dil deyimine sahip eski bir Yunan Dor kabilesi olan Tsakonia'nın başkenti Leonidio'dan geçeceğiz. Mora Yarımadası'nın doğu tarafındaki sarp kumsallara gizlendiği için Yunanistan'ın en güzel plajlarından biri olan Fokianos koyuna geçerek Parnonas dağının yamaçları arasında gizlenmiş eşsiz sukuneti ve izole körfezi ile Kyparissi köyüne varıyoruz. Limana varışımızla teknemizle yola çıkıyoruz. Teknemizde mürettabetın hazırlayacağı öğle yemeğimiz alacağız. Yemeğimizin ardından Gerakas limanına varacağız. Denizin Kenarına inşa edilmiş bu ortaçağ köyünde nadir yakalayabileceğimiz görüntülere şahit olacağız. Sonrasında Romantik Monemvasia’ya doğru yola çıkacağız. Antik bir kale şehri olan Kilise ve meşhur konaklarıyla ünlü benzersiz şekilde korunmuş bu şehirde yürüyerek panoramik bir gezi yapacağız. Turumuz sonrası dinlenmek ve konaklamak için otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde 

MONEMVASİA – SPARTA – MİSTRA – GYTHEİON 3.Gün

3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından, mitolojik mirasımız İkizler burcu miti olarak bilinen Zeus’un Tyndareus’un karısı Leda’dan olma yumurtadan çıkan çocukları Castor ve Pollux’un, Yunan mitolojisine göre Truva savaşına neden olan dünyanın en güzel kadını Menelaos’un karısı güzel Helen’in, Cesur Kral Leonidas’ın, Plataea savaşının görkemli lideri Pausanias’ın, efsanevi kanun koyucu Likurgus'un, ataların ve birçok kahramanın filmlere destanlara konu olmuş Güney Mani’nın görkemli antik kenti, Sparta’ya doğru yola çıkacağız. Ne yazık ki burada günümüze kadar gelmiş çok fazla eser bulunmamaktadır. 18.yy’daki fanatik rahipler depremlerden ve zaman aşınmalarından kalan son eserleri de yok etmiştir. Burada Evrotas nehri, Leonidas heykeli, arkeoloji Müzesi ve zeytin ve zeytinyağı tematik Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra UNESCO Dünya Kültür Mirası Anıtı olan Mistra sahasına gideceğiz. Mistra kalesini ve dar koridorlarını, Bizans kiliselerini, manastırları ve son Bizans imparatorları Palaiologoi sarayını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeği ve fotoğraf çekimi için serbest zaman verilecektir. Serbest zamanımızın ardından Güney Mani bölgesinin en büyük ve en güzel şehirlerinden biri olan kıyı şehri Gytheion'a doğru yola çıkıyruz. Varışımızla Paris ve güzel Helen'in Troya'ya yelken açmadan önce ilk gecelerini geçirdikleri Kranai adasında ve şehrin rıhtımında bir yürüyüş yapacağız. Turumuz sonrası dinlenmek ve konaklamak için otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde. 

GYTHEİON–SOUNİON BURNU–PORTO KAGİO–VATHİA–GEROLİMENAS–AREOPOLİS 4.Gün

4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Gytheio'dan ayrılarak Mani yarımadasının orta bacağı ve Hades mağralarının bulunduğu Sounion Burnu’na doğru yola çıkacağız. Doğu mani üzerinden yapacağımız eğlenceli yolculuğumuzda Vathi köyünü, Agia Varvara sahilini, Kotronas köyünü ve büyük ev kuleleri olan diğer kıyı maniot köylerini geçerek Sounion burnuna varıyoruz. Deniz tanrısı Poseidon’a adanan tapınak aynı zamanda ortaçağda büyücülük işlevi de görmüştür. Tapınağın içinde bulunan mağranın Aşağı ve üst dünyayı bağladığına inanılmaktadır. Burada Ege denizi’nin ve Poseidon’un mitolojik hikâyesini dinlerken ada manaralarını da izleyebileceğiz. Turumuz sonrası yerel bir balık restoranında öğle yemeğimizi almak üzere Porto Kagio’ya doğru yola çıkacağız. Molamız sonrasında Mora Yarımadasının en çok fotoğraflanan geleneksel yerleşimi olan Vathia yerleşimini ve Gerolimenas'ın güzel yerleşimini ziyaret edeceğiz. Ardından Mani’nin kalbi olan Areopolis’e doğru yola çıkacağız. Bu güzel küçük kasabada, Oitylon koyundaki Limeni'nin muhteşem sahil yerleşimini ve Neo Oitylo ve Karavostasi'nin büyülü sahil yerleşimlerini görme fırsatına sahip olacağız. Akşamüzeri Areopolis'in geleneksel kısmında yürüyerek yerel mimariyi, kuleleri ve kiliseleri görebileceğimiz bir gezimiz olacaktır. Ardından yerel bir tavernada geleneksel bir akşam yemeği bizleri bekliyor olacak. Turumuz sonrası dinlenmek ve konaklamak için otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

AREOPOLİS – DİROS – AREOPOLİS 5.Gün

5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından önce son derece güzel ve zarif mağaraları ile çarpıcı Diros'u ziyaret ediyoruz. Teknemize binerek 5000 metrelik yeraltı mağralarının içerisnde yarım saatlik gezintimize başlayacağız. Dünyanın en güzel göl mağaralarından biri olan Diros mağraları bizlere, Kristal çivili sarkıtları ve dikitlerinin gül, yeşil, kehribar, siyah, kan kırmızısı ve morun çarpıcı tonlarında muhteşem bir görüntü sunacaktır. Teknemizde öğle yemeğimizi alacağız. Turumuz sonrası serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde. 

AREOPOLİS–THALAMAİ–STOUPA–FONEAS–KARDAMİLİ–KALAMATA–ATİNA 6.Gün

6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Güney Mora’nın muhteşem şehirlerinden Kalamata'ya doğru yola çıkacağız. Yol üzeri Thalamai köyünde, daha sonra Stoupa'da ünlü Kalogria kumsalının ve muhteşem Foneas vadisinin körfezinin fotoğraflarını çekmek için küçük molalar vereceğiz. Zengin ve geleneksel mutfağı ile ünlü güzel bir sahil köyü olan Kardamili'de öğle yemeği için serbest zaman verilecektir. Ardından güzel Kalamata şehrini varşımızla Kalamata Kalesi, Eski Kent, Ypapanti Meydanı, 23 Mart Meydanı, Büyük plaj ve Kalamata limanı, Demiryolu Belediye Parkı gezeceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirleyeceği saat ve buluşma noktasında aracımıza binerek Atina’ya doğru yola çıkacağız. Varışımıza istinaden dinlenmek ve konaklamak için otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Check-in işlemlerinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.  

ATİNA-İSTANBUL 7.Gün

7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve check-out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Atna şehir turumuza başlayacağız. Yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda Acropolis, Parthenon, Propylaia, Nike Tapınağı, Dionysos Sanctuary, Philopappos Hill, Mars Hill, Gözlemevi, Pnyx Hill, Herodes Atticus Odeon, Antik Agora başlıca göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından İstanbul uçuşumuzu gerçekleştirmek üzere Atina havalimanına transferimiz gerçekleşecektir. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus havayollarının PC1194 nolu tarifeli seferi ile 19:15’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 21:45’de varış. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere.  

Tura Dahil Olanlar

Pegasus Havayolları tarifeli seferi iler SAW-ATH/ATH-SAW parkurunda ekonomi sınıfı uçak biletleri
Atina, Korint Kanalı, Palaia Epidavros, Miken, Napflio, Arcadia, Kyparissi, Gerakas, Monemvasia, Sparta, Mistra, Gytheion, Sounion Burnu, Porto Kagio, Vathia, Gerolimenas, Areopolis, Diros, Thalamai, Stoupa, Foneas, Kardamili, Kalamata
6 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
Tekne’de 2 öğle yemeği, Yerel restoranda 1 öğle yemeği
Yerel bir tavernada geleneksel bir akşam yemeği 1 soft içecek
Programda belirtilen tekne turları
Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
Programda dâhil olarak belirtilen geziler

Tura Hariç Olanlar

Yurtdışı çıkış harç pulu,
Vize hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası
Ekstra turlar ve bahşişler

Fotoğraflar ve Videolar

Sıkça Sorulan Sorular

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.