• 8 Gün
  • 15

Tayland – Phuket Ada Keşfi

Phuket & Koh Phi Phi & Krabi

  • Bangla yolu
  • Sra Morakot Khao Phra Bang Khram Tabiatı Koruma Alanı
  • Shark Point, Runtee Bay, Monkey Beach
  • Viking Mağarası, Maya Koyu
  • Klong Thom Şelalesi
  • Wat Tham Sua Tapınağı & Ao Nang Fil Korunağı
EK BİLGİLER

Rotamız Dünya havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport olması zorunludur. Paket tura katılacak kişi sayısının yeterli olmaması durumunda 21 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. Rotamız Dünya gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. Rotamız Dünya, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilemez. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Rotamız Dünya sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Rotamız Dünya konsoloslukla müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize başvurusu için en az 6 ay geçerli pasaport ve sarış sorumlusundan temin edebileceğiniz vize için gerekli evraklar listesinde belirtilen belgeler gerekmektedir. Tur programında belirtilen ekstra geziler minimum 20kişi katılımı şartına göre düzenlenmektedir. Yeterli sayı tamamlanmadığı durumlarda yapılmamakta veya içerik ve maliyetler katılımcı sayısına göre düzenlenmektedir.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#15
LOKASYON:
Phuket (İstanbul çıkışlı)
YEMEK:
6 Kahvaltı
ULAŞIM
Uçak   
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve iade şartları

REZERVASYON YAPIN

Tarih ve Kişi Sayısı Seçiniz

  • Tur Tarihi
  • Kişi Sayısı
  • Turun Tarihi

en düşük kişi başı
949 € 'den itibaren

949

Güvenli Rezervasyon
Anında ve kesin rezervasyon

Gezi Rotası

Tur Programı

İSTANBUL – PHUKET 1.Gün

İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde buluşma. Türk Havayolları’nın TK172 sayılı direk seferi ile 20:30’de Phuket’e hareket. 

PHUKET 2.Gün

2 gün programını görmek için tıklayınız

Yerel saat ile 10:05’de varışımıza istinaden bizleri bekleyen özel aracımızla Phuket’in ikonlarından Büyük Buda Heykelini ziyaret edeceğiz. Tamamen Burma beyaz mermerinden yapılan heykel 135 ton yüksekliği 45 metre genişliği ise 25 metredir. Büyük Buda heykeli Budizm dini için son derece önemlidir. Ve dini ritüellerin Yapıldığı noktalardan biridir. Bu yüzden giyime dikkat etmemiz gerekmektedir. Tur bitimi otelimize transfer. Otelimize yerleşme sonrası serbest zaman verilecektir. Geceleme otelimizde. 

PHUKET 3.Gün

3 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman verilecektir, serbest zamanınızı Patong plajında yüzüp güneşlenerek ya da Phuket’i keşfederek geçirebilirsiniz. Aksam üzeri rehberimizin belirleyeceği buluşma noktasından aracımıza binerek Phuket’in ünlü Bangla yolu’nu keşfetmek üzere yola çıkacağız. Akşam 6’dan sonra trafiğe kapatılan yolda yapacağımız gezimiz esnasında Phuket’in meşhur gece hayatını göreceğiz. Burada keyifli vakit geçireceğimiz serbest zamanlarımız olacaktır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 

PHUKET- KOH PHİ PHİ 4.Gün

4 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından serbest zaman verilecektir. Rehberimizin belirleyeceği noktada buluşup Koh Phi Phi adasına gitmek üzere feribot iskelesine transferimiz gerçekleşecektir. İskeleden sürat teknesine binerek Phi Phi adasına doğru keyifli bir yolculuk gerçekleştireceğiz. Varışımıza istinaden ufak bir gezintinin ardından otelimize yerleşeceğiz. Ardından serbest zaman verilecektir. Phi Phi adasının muhteşem günbatımını izleyebilirsiniz. Geceleme otelimizde. 

KOH PHİ PHİ 5.Gün

5 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Phi phi adasını keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. İlk durağımız Monkey Beach, Shark Point ve Runtee Bay'da olacak. Monkey Beach'te, kesinlikle turist dostu olan sevimli, tüylü sakinlerle etkileşime geçeceğiz. Bu yengeç yiyen maymunlar yukarıdaki kayalıklarda yaşıyor ve yiyecek bulmak için sahile iniyorlar. Sevimli dostlarımızı fotoğraflayabilir, onları besleyebilirsiniz. Turumuza takımadaların en kuzeydoğu noktası olan Sivrisinek Adası’na doğru devam edeceğiz. Sivrisinek Adası da ıssızdır ve turistler tarafından nadiren ziyaret edilen iki plajı vardır. Güneydoğu ucuna yakın sular, deniz yaşamının etkileyici bir bolluğuna ev sahipliği yaparak çarpıcı bir şnorkelle yüzme noktasıdır. Daha sonra Viking botuna benzeyen gizemli tarih öncesi benzeri tablolarla ünlü Viking Mağarası'na gideceğiz. Ardından Yüksek kireçtaşı kayalıklarla çevrili turkuaz bir lagün olan Pi Leh Lagününü gezeceğiz. Sakin, kristal berraklığında suda yüzerken kendinizi cennete hissedebilirsiniz. Daha sonra, sığ suları ve canlı deniz yaşamıyla dolu olan büyük mercan kayalığı ile ünlü Loh Samah Koyu'nu ziyaret ediyoruz. Tekneye geri dönmeden önce burada şnorkelle yüzerek zaman geçirebileceğimiz serbest zamanlarımız olacaktır. Ardından Leonardo Di Caprio’nun rol aldığı The Beach filminin geçtiği ünlü bir cennet olan Maya Koyu'na doğru ilerleyeceğiz. Burada vereceğimiz serbest zamanımızın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde. 

KOH PHİ PHİ – KRABİ 6.Gün

6 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından sürat teknemize binerek Krabi’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden otele transfer ve yerleşme. Ardından Krabi’de güzel bir gezi için yola çıkıyoruz. İlk noktamız yerel olarak Sra Morakot olarak bilinen Zümrüt Havuzu olacak. Yağmur ormanları boyunca yürüyeceğiz ve Khao Phra Bang Khram Tabiatı Koruma Alanı içindeki bu tatlı su havuzunda Krabi'nin sıcaklığını yüzerek atacağız. Havuzun Yeşil tonu, çevredeki kireçtaşı tepelerinden bol miktarda mineralin gelmesi sonucu olmuştur. Daha sonra, Krabi kasabasının 40 km güneyinde bulunan Krabi doğal kaplıcasını ve sıcak akarsu şelalesi Klong Thom Şelalesi'ni ziyaret edeceğiz. Şelale birkaç metre olmasına rağmen, onu besleyen kaynak suyunun yeryüzünden 40 ° C sıcaklıkta kabarması benzersizdir. Ardından son noktamız olan, Kaplan mağarası olarak da bilinen Wat Tham Sua Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Tapınağa bağlı olan mağarada zamanında bir kaplan yaşadığı söylenmektedir ve bu yüzden Kaplan Mağarası ismini almıştır. Mağarada bulunan Buda’nın ayak izi’ni gördükten sonra Krabi’de serbest zaman verilecektir. Tur bitimi buluşma noktasından aracımızla otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Geceleme otelimizde. 

KRABİ 7.Gün

7 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından Ao Nang Fil Korunağı'na doğru yola çıkıyoruz. Sığınağa vardıktan alacağımız muz sepetleriyle filleri beslemek için nasıl beslenme topları yapılacağını öğreneceğiz. Beslenmeden sonra rehberimizle birlikte kutsal alanda yürüyüş yapacağız. Serbest dolaşımdaki fillerin hikayelerini dinleyeceğiz. Artık evlerinde güvenle bakılan fillerin yaşamlarını ve davranışlarını öğrenirken, fillere dokunma ve besleme şansımız olacak. Tüm fillerle tanıştıktan sonra, onlarla birlikte bir çamur spasının tadını çıkaracağız. Filler ciltlerinde çamurları sağlıklı bir güneş koruyucu ve çamur tedavisi olarak uygularlar. Daha sonra, filleri yıkayın ve suya serinletici bir dalış için onlara katılın. Filleri suya fırlatırken fırçalayın. Filler temiz olduğunda, yeni arkadaşlarına veda etmeden önce son fotoğraflarını çekebilirsin.

KRABİ – PHUKET – İSTANBUL 8.Gün

8 gün programını görmek için tıklayınız

Kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve çıkış işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Phuket Uluslararası Havalimanı’na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Türk Havayollarının TK173 sayılı seferi ile 22:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 05:00+1’de varışımıza istinaden turumuzun sonu. Bir sonraki maceramızda görüşmek üzere! 

Tura Dahil Olanlar

Türk Havayolları ile İstanbul – Phuket - İstanbul gidiş ve dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
Havalimanı Vergileri
Phuket (2 Gece) , Koh Phi Phi (2 Gece), Krabi (2 Gece) Toplam 6 Gece 4* ve 5* otellerde oda-kahvaltı konaklamalar,
Phuket, Koh Phi Phi, Krabi Şehir tanıtım turları
Bangla yolu
Shark Point, Runtee Bay, Monkey Beach
Viking Mağarası, Maya Koyu
Sra Morakot Khao Phra Bang Khram Tabiatı Koruma Alanı
Klong Thom Şelalesi
Wat Tham Sua Tapınağı
Ao Nang Fil Korunağı
Profosyonel Türkçe rehberlik hizmeti

Tura Hariç Olanlar

Yurtdışı çıkış harcı
Seyahat Sağlık Sigortası
Kişisel harcamalar ve Bahşişler

Fotoğraflar ve Videolar

Sıkça Sorulan Sorular

Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.
Anim pariatur cliche reprehenderit, enim eiusmod high life accusamus terry richardson ad squid. 3 wolf moon officia aute, non cupidatat skateboard dolor brunch. Food truck quinoa nesciunt laborum eiusmod. Brunch 3 wolf moon tempor, sunt aliqua put a bird on it squid single-origin coffee nulla assumenda shoreditch et. Nihil anim keffiyeh helvetica, craft beer labore wes anderson cred nesciunt sapiente ea proident. Ad vegan excepteur butcher vice lomo.